CIH03Q1N1SNC
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
CIH03Q1N1SNC
Paket:
0201 (0603 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 1.1NH 420MA 120MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 24 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 1.1 nH
Series CIH03Q
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz