CINT1275A2414K01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
CINT1275A2414K01
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 180W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 7.5 A
Series CINT1275 (275W)
Power (Watts) 180W (275W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 92%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC