CKC21C663KDGLCAUTO
KEMET
Produkt-Nr.:
CKC21C663KDGLCAUTO
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP CER 0.066UF 1KV C0G/NP0 2220
Auf Lager : 172
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KC-LINK with KONNEKT
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.066 µF