CKC33C224KCGAC
KEMET
Produkt-Nr.:
CKC33C224KCGAC
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CER KC-LINK 3640 220NF 500V C0G
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series KC-LINK
Package / Case 3640 (9110 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.22 µF