CKR24BR154KP
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
CKR24BR154KP
Beschreibung:
CAP CER 0.15UF 100V BR 2-DIP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.15 µF
Features -
Failure Rate P (0.1%)