CL-SA-12C-22
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
CL-SA-12C-22
Beschreibung:
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 12V
Auf Lager : 2578
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Switch Travel 1.60mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Current Rating (Amps) 500mA (DC)
Contact Finish -
Circuit SPDT
Actuator Length 1.40mm
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life 10,000 Cycles
Product Status Active
Series CL-SA
Voltage Rating - DC 12 V