CL03B222KASVPNC
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
CL03B222KASVPNC
Beschreibung:
CAP CER 2.2NF 25V X7R 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CL
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.014" (0.35mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 2200 pF