CL10B333KC8WPNC
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
CL10B333KC8WPNC
Beschreibung:
CAP CER 33NF 100V X7R 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CL
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.88mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.033 µF