CL240A10RC
Sensata-Crydom
Produkt-Nr.:
CL240A10RC
Hersteller:
Sensata-Crydom
Beschreibung:
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Benutzer handbuch
Load Current 10 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series CL
Package / Case Hockey Puck
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 250VAC