CL31B473KDFNNNE
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
CL31B473KDFNNNE
Beschreibung:
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CL
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.047 µF