CL31F224ZBCNNNC
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
CL31F224ZBCNNNC
Beschreibung:
CAP CER 0.22UF 50V Y5V 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.22 µF