CL43B104KGINNNF
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
CL43B104KGINNNF
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.1 µF