CLF12555T-2R2N
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CLF12555T-2R2N
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 6.1A 11.4MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 13.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.476" W (12.50mm x 12.10mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.4mOhm Max
Inductance 2.2 µH