CLG-150-15
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
CLG-150-15
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
LED DRVR CC/CV AC/DC 11.25-15V
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.80" L x 2.68" W x 1.53" H (198.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 9.5A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series CLG-150 (150W)
Power (Watts) 143 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 88%
Voltage - Output 11.25 ~ 15V