CLG-150-24A
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
CLG-150-24A
Beschreibung:
LED DRVR CC/CV AC/DC 18-24V 6.3A
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.80" L x 2.68" W x 1.53" H (198.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6.3A
Ratings IP65
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series CLG-150 (150W)
Power (Watts) 151 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 90%
Voltage - Output 18 ~ 24V