CLM0D10240
Siemens
Produkt-Nr.:
CLM0D10240
Hersteller:
Siemens
Beschreibung:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,10NO,OP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Coil Power 1200VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 60 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 10PST-NO (10 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 204 VAC