CM06FD332JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CM06FD332JO3
Beschreibung:
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.681" L x 0.291" W (17.30mm x 7.40mm)
Product Status Active
Series CM06
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 pF