CM06FD911JO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CM06FD911JO3
Beschreibung:
CAP MICA 910PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.650" L x 0.209" W (16.50mm x 5.30mm)
Product Status Active
Series CM06
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 910 pF