CM07FD123GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CM07FD123GO3
Beschreibung:
CAP MICA 12000PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.890" (22.60mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.799" L x 0.358" W (20.30mm x 9.10mm)
Product Status Active
Series CM07
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.012 µF