CM160808-2N2DL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CM160808-2N2DL
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 2.2NH 500MA 90MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.94mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series CM160808
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz