CM201212-1R0KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CM201212-1R0KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 120MA 3.82 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 8 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.058" (1.47mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.82Ohm Max
Inductance 1 µH
Series CM201212
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz