CM201212-R12KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CM201212-R12KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 120NH 275MA 990MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz
Q @ Freq 8 @ 25.2MHz
Height - Seated (Max) 0.058" (1.47mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 275 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 990mOhm Max
Inductance 120 nH
Series CM201212
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 600MHz