CM252016-2R7KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CM252016-2R7KL
Beschreibung:
FIXED IND 2.7UH 145MA 1.2OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 25 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 145 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 2.7 µH
Series CM252016
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 75MHz