CMF-RL55-0
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CMF-RL55-0
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 220V 65MA RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Max 220V (600V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 65 mA
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Approval Agency UR
Current - Max 3 A
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.386" L x 0.197" W (9.80mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CMF-RL
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 55 Ohms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 150 mA