CMF-RLC50-0
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CMF-RLC50-0
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
PTC RESET FUSE 230V 65MA RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Voltage - Max 230V (650V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 65 mA
Height - Seated (Max) 0.378" (9.60mm)
Approval Agency -
Current - Max 3 A
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" L x 0.177" W (9.00mm x 4.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CMF-RLC
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 50 Ohms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 150 mA