CMF2010K000GNRE
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CMF2010K000GNRE
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 10K OHM 1W 2% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 1W