CMF5068R100FKEB
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CMF5068R100FKEB
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 68.1 OHM 1/4W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68.1 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W