CMF55140K00CHR6
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CMF55140K00CHR6
Beschreibung:
RES 140K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 140 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W