CMP0603QFX-10R0ELF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CMP0603QFX-10R0ELF
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
0603
Beschreibung:
RES CHIP 0603 10R0 1% 1/4W TC100
Auf Lager : 5000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 Ohms
Series CMP-Q
Power (Watts) 0.25W, 1/4W