Zuhause / Film Capacitors / CMPB685K401L325B-4
minImg
CMPB685K401L325B-4
Trigon Components
Produkt-Nr.:
CMPB685K401L325B-4
Hersteller:
Trigon Components
Beschreibung:
CMPB FILM CAP 6.8UF 10%
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Ratings -
Series CMPB
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Trigon Components
Capacitance 6.8 µF