CMR05F101JODP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR05F101JODP
Beschreibung:
CAP MICA 100PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.224" (5.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 pF