CMR06F152JODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR06F152JODR
Beschreibung:
CAP MICA 1500PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.520" (13.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.661" L x 0.228" W (16.80mm x 5.80mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF