CMR06F242GODM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR06F242GODM
Beschreibung:
CAP MICA 2400PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" L x 0.260" W (17.00mm x 6.60mm)
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2400 pF