CMR06F272JODP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR06F272JODP
Beschreibung:
CAP MICA 2700PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.681" L x 0.272" W (17.30mm x 6.90mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2700 pF