CMR06F471GODM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR06F471GODM
Beschreibung:
CAP MICA 470PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.642" L x 0.201" W (16.30mm x 5.10mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 pF