CMR06F472FODP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR06F472FODP
Beschreibung:
CAP MICA 4700PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.579" (14.70mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.701" L x 0.350" W (17.80mm x 8.90mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4700 pF