CMR07F133JODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR07F133JODR
Beschreibung:
CAP MICA 13000PF 500V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.890" (22.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.425" (10.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.811" L x 0.370" W (20.60mm x 9.40mm)
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.013 µF