CMR08F243FPDM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR08F243FPDM
Beschreibung:
CMR MICA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.429" L x 0.319" W (36.30mm x 8.10mm)
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.024 µF