CMR08F433GPDR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR08F433GPDR
Beschreibung:
CMR MICA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.909" (23.10mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.461" L x 0.421" W (37.10mm x 10.70mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.043 µF