CMR08F913JPAR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
CMR08F913JPAR
Beschreibung:
CMR MICA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.941" (23.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.091 µF