CMU2531E
Ohmite
Produkt-Nr.:
CMU2531E
Hersteller:
Ohmite
Beschreibung:
POT 25K OHM 2W CARBON LINEAR
Auf Lager : 50
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.875" (22.23mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 312°
Series CMU
Power (Watts) 2W
Mfr Ohmite
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 25k
Size - Body Round - 1.157" Dia (29.40mm)