CN200B110-12
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
CN200B110-12
Paket:
Half Brick
Beschreibung:
DC-DC, PCB MOUNT, HALF BRICK, IN
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 16.7A
Voltage - Input (Min) 43V
Package / Case Half Brick
Efficiency 90%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Baseplate, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series CN-B110 (200W)
Power (Watts) 200 W