CON-1/240/30
Hartland Controls/Littelfuse
Produkt-Nr.:
CON-1/240/30
Beschreibung:
CONTACTOR 1P 240V 30A W/SHUNT
Auf Lager : 49
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Must Release Voltage 40 VAC
Product Status Discontinued at Digi-Key
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Series HCC
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Mfr Hartland Controls/Littelfuse
Coil Voltage 208 ~ 240VAC
Must Operate Voltage 177 VAC