CONSMA020.042-G
Linx Technologies Inc.
Produkt-Nr.:
CONSMA020.042-G
Beschreibung:
CONN SMA FML EDGE MNT 0.042" PCB
Auf Lager : 2992
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Voltage Rating 500 V
Product Status Active
Includes -
Number of Ports 1
Mfr Linx Technologies Inc.
Connector Type Jack, Female Socket
Features -
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Insertion Loss -
Mounting Type Board Edge, End Launch
Fastening Type Threaded
Mounting Feature -
Series -
Cable Group -
Body Material Brass
Connector Style SMA
Housing Color Gold
Shield Termination Solder
Package Tray
Body Finish Gold
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 18 GHz