CP0010R5000JE14
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CP0010R5000JE14
Beschreibung:
RES 0.5 OHM 10W 5% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 500 mOhms
Series CP
Power (Watts) 10W