CP002012R00KE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CP002012R00KE66
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 12 OHM 20W 10% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 Ohms
Series CP
Power (Watts) 20W