CP30B1775018N
Semiconductor Circuits, Inc.
Produkt-Nr.:
CP30B1775018N
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 25W
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 7.5A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%
Mfr Semiconductor Circuits, Inc.
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 123°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.94" L x 0.94" W x 0.35" H (23.9mm x 23.9mm x 8.9mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series CP30 (30W)
Power (Watts) 25 W