CPCC1010R00KE66
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPCC1010R00KE66
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
RES 10 OHM 10W 10% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.372" (34.85mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.633" L x 0.485" W (16.08mm x 12.32mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series CPCC
Power (Watts) 10W