CPEX2022L-3R9MC
CODACA
Produkt-Nr.:
CPEX2022L-3R9MC
Hersteller:
CODACA
Beschreibung:
THT HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
Auf Lager : 175
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 72A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 54 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.874" L x 0.807" W (22.20mm x 20.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 0.88mOhm Max
Inductance 3.9 µH