CPFE1000FI-48/PH
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
CPFE1000FI-48/PH
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 1008W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.00" L x 4.41" W x 1.73" H (254.0mm x 112.0mm x 44.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 21 A
Series CPFE1000FI (720-1000W)
Power (Watts) 1008W
Type Open Frame, Conformal Coated
Efficiency 86%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Baseplate, I²C Interface , Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC